Nezaradené

Inštrukcie k používaniu sauny

Sauna v prírode sa nachádza hneď pri termálnom prameni Kalameny (Medokýš-kúpalisko). Hneď pri saune je vaša otužovacia kaďa.

Po úspešnom rezervovaní sauny dostanete e-mail s kódmi.

Šesť-miestny kód bude od sauny. Je potrebné ho zadať na klávesnici hneď pri vchodových dverách a počkať až sa zámok otvorí. Pri odchode je nutné dvere poriadne zavrieť a stlačiť šípku na klávesnici. Zámok sa zamkne. Skúste či sú dvere zavreté. Ďalší štvor-miestny kód bude od kade. Na kadi je visiaci zámok na kód. Pri odchode stačí naspäť zavrieť visiaci zámok a dať nahodnú kombináciu čísel.

V saune si musíte urobiť oheň sami. Všetko potrebné v saune bude (drevo, pevný podpaľač, sekera, triesky,). Zapaľovač si do istoty prineste. Aj keď ich pravidelne dopĺňame, často si ich ľudia privlastnia.

Pred začatím robenia ohňa vysypte popol z popolníka do kovovej kanvy na zmiešaný odpad. Vráťte popolník späť a urobte si oheň. Nechajte poriadne rozhorieť a potom naložte pec do plna aby sa čo najskôr rozohriali saunové kamene. Na začiatku pri rozkurovaní je potrebné mať popolník mierne pootvorený pre lepší prívod vyduchu do pece. Ďalej si regulujte teplotu podľa svojich potrieb. Nemalo by to trvať viac ako hodinu, avšak ak chcete môžte mi deň predtým ako máte termín zavolať , a ak pred vami nikto v saune nebude dám vám prístup ešte chvíľu skôr aby ste mali teplo čo najskôr.

Taktiež je nutné si zobrať svoje plachty alebo uteráky, v ktorých sa môžete saunovať.

Pri saune je odpočinková miestnosť, kde si môžete aj odložiť všetky svoje veci a zrelaxovať medzi saunovými cyklami.

Saunu pravidelne čistíme a dezinfikujeme, avšak je potrebné byť ohľaduplný aj k ľudom, ktorí majú termín hneď po vás a zanechať saunu v čistote. Prosím nevstupujte do potiarne obutí.

Prajem príjemný pobyt. V prípade otázok ma kontaktujte na čísle +421948381670 alebo na sociálnych sieťach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *