Sauna v prírode Kalameny

Sauna je určená pre všetkých, ktorí chcú vypustiť paru, zregenerovať a zrelaxovať celkom inak. Je plne samoobslužná a ponúka všetko, čo je potrebné. Sauna je v zime dostupná každý deň od 7:00 do 22:00. V cene 45€ je zahrnutý súkromný 3 hodinový vstup do fínskej sauny uprostred prírody.

Drevená fínska sauna kalameny. Plne zariadená samoobslužbná sauna v prírode neďaleko ružomberka.

Ako sa dostať dnu?

Po vytvorení a potvrdení rezervácie vám emailom pošleme 6 miestny kód platný pre saunu a štvormiestny kód pre visiaci zámok na kaďi. Pri dverách  a na kadi sa nachádza klávesnica na jeho zadanie. Po zadaní kódu sa vám dvere otvoria. Keď budete odchádzať skontrolujte či sú dveré zatvorené a zamknuté.

Návod na obsluhu

Pred založením ohňa je potrebné vysypať nádobku na popol. Po skončení nechať v peci. Pred saunou nájdete nádoby na popol, separáciu a komunálny odpad. V peci založíte oheň. Uistite sa, že je nádoba na popol povytiahnutá, aby mal odkiaľ prúdiť vzduch. Postupne pridávajte väčšie drevo. Oheň rozohreje lávové kamene. Optimálna teplota sauny je okolo 70-100°C a vlhkosť vzduchu by mal byť 10-30%.

Vysokú teplotu znížite jednoducho otvorením dverí. Na ovládanie vlhkosti slúži vedierko s vodou na poliatie kameňov. V saune odporúčame zotrvať 5-15 minút. Uistite sa, že pri odchode sú dvierka na peci zatvorené a nádoba na popol zasunutá. Ďakujeme

Teplomer a stupnica teploty na novej drevenej saune v prírode.

Kontaktujte nás

Vypustite paru a užite si relax uprostred lesa na skok od termálnoho prameňa.

Kontaktné údaje

+421 948 381 670

rezervacia@saunavprirode.sk

Termálny prameň Kalameny,
034 82 Kalameny    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia vašej požiadavky.
    Viac sa dočítate v sekcii Zásady ochrany osobných údajov.